Yeni Öğrencilerimiz İlk Derslerine Girdiler

by Fahrettin Ay | Eki 07, 2021
Tüm öğrencilerimize sağlıklı, mutlu ve başarılı bir dönem diliyoruz.
Üniversitemiz 4 Ekim 2021 Pazartesi günü Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Akademik Yılı Açılış Töreni ile birlikte 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılına başlamış oldu.

Bilgisayar Mühendisliği ve Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği bölümlerini tercih eden yeni öğrencilerimiz bu hafta ilk derslerine katılarak üniversiteye başlamış oldular.

Dekan hocamız Prof. Dr. Sema F. Oktuğ, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. H. Ali Mantar ve Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şule Gündüz Öğüdücü  YKS-2021 sıralamasında ilk 1000'de yer almayı başaran ve İTÜ Bilgisayar ve Bilişim Fakültesini tercih eden 41 öğrencimiz ile tanıştılar. 

Tüm öğrencilerimize sağlıklı, mutlu ve başarılı bir dönem diliyoruz.

Yeni Öğrenciler

İTÜ Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi

bf-hakkimizda

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği eğitimi, 1980 yılında Elektrik-Elektronik Fakültesi bünyesinde kurulan Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ile başlamıştır. Çağın gereklerine daha uygun bir eğitim verebilmek amacıyla, 1997 yılında Bilgisayar Mühendisliği aynı fakültenin bir bölümü olarak yeniden yapılanmıştır. 2010 yılında Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi'nin kurulmasıyla ilgili program ve bölümler yeni fakülteye aktarılmıştır.

İTÜ Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi'nin öğrencilerine ve çalışanlarına yönelik belgeleri, iş-staj ilanlarını ve duyuruları barındıran portal'a erişim için tıklayınız.

Fakültemizin öğrencilerine ve mezunlarına yönelik iş, staj, etkinlik v.b. duyuruları paylaşmak isteyen kuruluşlar portal sayfamıza GitHub veya LinkedIn hesabıyla giriş yaptıkan sonra ilgili formu doldurarak ilanlarını paylaşabilirler.