ALGO CHALLENGE

by Fahrettin Ay | Kas 16, 2021
İTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü tarafından birincisi düzenlenecek olan yarışmaya algoritma ve programlama becerilerini ölçmek isteyen tüm lisans öğrencilerimiz davetlidir.
İTÜ Bilgisayar Bilişim Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü olarak Güz 2021-2022 döneminde düzenleyeceğimiz 1. Algoritma Yarışmasına tüm lisans öğrencilerimiz davetlidir. Yarışma iki seviye olarak tasarlanmış, farklı bilgi/tecrübe seviyelerdeki öğrencilerin programlama ve algoritma becerilerini çeşitli kriterler baz alınarak ölçmek üzere hazırlanmıştır.

Sorular güz dönemi boyunca belirli aralıklarla duyurulacak, otomatik değerlendirme kriterleri ile değerlendirilecek ve sıralamalar her soru sonrasında yayınlanacaktır. Yarışma birincilerine çeşitli hediyeler verilmesi planlanmaktadır.

Algoritma ve programlama becerilerini ölçmek isteyen tüm lisans öğrencilerimizi yarışmamıza katılmak üzere kayıt olmaya davet ediyoruz:
http://veti.itu.edu.tr/form/tosunay/bbfalgochallenge

Sadece yarışmaya kayıt yaptıran öğrencilerimiz sorulara erişim ve çözme hakkına elde edecektir.

algochallange_2021Nov

İTÜ Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi

bf-hakkimizda
İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği eğitimi, 1980 yılında Elektrik-Elektronik Fakültesi bünyesinde kurulan Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ile başlamıştır. Çağın gereklerine daha uygun bir eğitim verebilmek amacıyla, 1997 yılında Bilgisayar Mühendisliği aynı fakültenin bir bölümü olarak yeniden yapılanmıştır. 2010 yılında Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi'nin kurulmasıyla ilgili program ve bölümler yeni fakülteye aktarılmıştır. Fakültemizin tarihçesi için tıklayınız.


  • İTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü web sayfası için tıklayınız.
  • İTÜ Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği Bölümü web sayfası için tıklayınız