FG4COVID19 Çalıştayı

by Fahrettin Ay | Ara 09, 2021
15 Aralık 2021 tarihinde gerçekleşecek çalıştayın programı belli oldu.
Öğretim üyelerimizden Prof. Dr. Hazım K. Ekenel'in de organizatörleri arasında yer aldığı FG4COVID19 çalıştayı (The International Workshop on Face and Gesture Analysis for COVID-19)  15 Aralık 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleşecektir.

Çalıştayın amacı COVID-19 kapsamında yüz maskesinin tespiti, kişilerin kamusal alandaki davranışlarının tespiti, pandemi ve alınan önlemlerle ilgili gerçek dünya yüz ve jest verilerinin analizi gibi çalışmaları sunmaktır. 
 
Çalıştay programına aşağıdaki bağlantı yardımıyla ulaşabilirsiniz.
The International Workshop on Face and Gesture Analysis for COVID-19

 
FG4COVID19-2021

İTÜ Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi

bf-hakkimizda

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği eğitimi, 1980 yılında Elektrik-Elektronik Fakültesi bünyesinde kurulan Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ile başlamıştır. Çağın gereklerine daha uygun bir eğitim verebilmek amacıyla, 1997 yılında Bilgisayar Mühendisliği aynı fakültenin bir bölümü olarak yeniden yapılanmıştır. 2010 yılında Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi'nin kurulmasıyla ilgili program ve bölümler yeni fakülteye aktarılmıştır.

İTÜ Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi'nin öğrencilerine ve çalışanlarına yönelik belgeleri, iş-staj ilanlarını ve duyuruları barındıran portal'a erişim için tıklayınız.

Fakültemizin öğrencilerine ve mezunlarına yönelik iş, staj, etkinlik v.b. duyuruları paylaşmak isteyen kuruluşlar portal sayfamıza GitHub veya LinkedIn hesabıyla giriş yaptıkan sonra ilgili formu doldurarak ilanlarını paylaşabilirler.