En İyi Sunum Ödülü | ICCBDC 2021

by Arda İnceoğlu | Ağu 16, 2021
Doç. Dr. Ali Çakmak ve İTÜ-ASELSAN Akademi yüksek lisans öğrencimiz Taha Tekdoğan'ın çalışması en iyi sözlü sunum ödülünü kazandı.

Fakültemizin öğretim üyelerinden Doç. Dr. Ali Çakmak'ın İTÜ-ASELSAN Akademi Bilgisayar Müh. Yüksek Lisans Programı kapsamında akademik danışmanlığını yaptığı yüksek lisans öğrencimiz Taha Tekdoğan ile birlikte gerçekleştirdiği "Benchmarking Apache Spark and Hadoop MapReduce on Big Data Classification" başlıklı çalışması 5th International Conference on Cloud and Big Data Computing (ICCBDC 2021)'de en iyi sözlü sunum ödülünü kazandı.

Öğrencimizi ve öğretim üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

BP-Taha Tekdogan
İTÜ Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi

bf-hakkimizda
İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği eğitimi, 1980 yılında Elektrik-Elektronik Fakültesi bünyesinde kurulan Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ile başlamıştır. Çağın gereklerine daha uygun bir eğitim verebilmek amacıyla, 1997 yılında Bilgisayar Mühendisliği aynı fakültenin bir bölümü olarak yeniden yapılanmıştır. 2010 yılında Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi'nin kurulmasıyla ilgili program ve bölümler yeni fakülteye aktarılmıştır. Fakültemizin tarihçesi için tıklayınız.


  • İTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü web sayfası için tıklayınız.
  • İTÜ Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği Bölümü web sayfası için tıklayınız