TEKNOFEST 2021'de Üç Yarışma Ödülü

by Fahrettin Ay | Eyl 27, 2021
TEKNOFEST 2021'de gösterdikleri başarılardan dolayı öğrencilerimizi ve öğretim üyelerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Bilgisayar Mühendisliği ve Tekstil Mühendisliği öğretim üyelerimizden Doç.Dr. Gökhan İNCE ve Doç.Dr. Özgür ATALAY'ın yürütücülüklerini yaptığı İTÜ Soft Sensors Lab. çalışma grubundan TexRobots Team (Kadir Özlem, Ayşe Feyza Yılmaz, Fidan Khalilbayli, Ömür Fatmanur Erzurumluoğlu) “El Felci Rehabilitasyonu için Texrobot” projesi ile Biyoteknoloji ve İnovasyon Yarışmasında birincilik ödülünü kazandı. SofTex Team (Uğur Ayvaz, Kadir Özlem, Ayşe Feyza Yılmaz, Ali Emre Öztaş) "Tekstil Tabanlı Sensörler Kullanılarak Gerçek Zamanlı Aktivite ve Kalp Atış Hızı Tespiti" projesi ile İletişim Teknolojileri Yarışmasında üçüncülük ödülünü kazandı.

Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği öğretim üyelerimizden Doç.Dr. Gülşen Eryiğit'in yürütücülüğünü yaptığı İTÜ DDİ çalışma grubundan Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans Öğrencimiz Arş. Gör. Doğukan Arslan "Yargıtay Kararlarına Anlamsal Benzerlik Yöntemleriyle Kolay Erişim Sağlanmasına İmkan Tanıyan Bilirkişi" başlıklı projesi ile Türkçe Doğal Dil İşleme Yarışmasında üçüncülük ödülünü kazandı.

TEKNOFEST 2021'de gösterdikleri başarılardan dolayı öğrencilerimizi ve öğretim üyelerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


İTÜ Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi

bf-hakkimizda

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği eğitimi, 1980 yılında Elektrik-Elektronik Fakültesi bünyesinde kurulan Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ile başlamıştır. Çağın gereklerine daha uygun bir eğitim verebilmek amacıyla, 1997 yılında Bilgisayar Mühendisliği aynı fakültenin bir bölümü olarak yeniden yapılanmıştır. 2010 yılında Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi'nin kurulmasıyla ilgili program ve bölümler yeni fakülteye aktarılmıştır.

İTÜ Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi'nin öğrencilerine ve çalışanlarına yönelik belgeleri, iş-staj ilanlarını ve duyuruları barındıran portal'a erişim için tıklayınız.

Fakültemizin öğrencilerine ve mezunlarına yönelik iş, staj, etkinlik v.b. duyuruları paylaşmak isteyen kuruluşlar portal sayfamıza GitHub veya LinkedIn hesabıyla giriş yaptıkan sonra ilgili formu doldurarak ilanlarını paylaşabilirler.